• polski
  • angielski
Masz pytania? info@hvac-projekt.com

BIM – Building Information Modeling

W ofercie naszej Firmy znajduje się także projektowanie w technologii BIM, czyli Building Information Modeling. Jest to przede wszystkim podyktowane chęcia sprostania wymogom stawianym wszystkim firmom biorącym udział w procesie budowlanym, które zostały określone w zatwierdzonej w styczniu 2014 roku przez Parlament Europejski dyrektywie w sprawie zamówień publicznych. Rekomenduje ona stosowanie BIM w robotach budowlanych i nie da się ukryć, iż ta technologia projektowania stanie się niedługo technologia wiodącą.

Dlatego też nasza pracownia projektowa postanowiła „iść z duchem czasu“ i już od wielu lat stosujemy technologię 3D w realizowanych przez nas, bardziej skomplikowanych projektach instalacji sanitarnych. Dzięki projektowaniu w systemie BIM wszystkie informacje są skoordynowane i spójne, co gwarantuje nie tylko lepszą efektywność współpracy w całym cyklu projektowym, ale także usprawnia proces budowlany. Pozwala to też znacząco zmniejszyć ilość ewentualnych problemów, które mogłyby wyniknąć podczas realizacji inwestycji, a także wykorzystać opracowany model obiektu w trakcie jego eksploatacji.

Zastosowanie technologii BIM przez naszą Firmę pozwala nam nie tylko zminimalizować liczbę błędów i braków w opracowywanej dokumentacji, ale przede wszystkim oferować nowe, bardziej złożone usługi projektowe. Dzięki wdrożeniu systemu modelowania informacji o budynkach, firma HVAC-Projekt staje się rosnąca konkurencją dla wielu innych, większych firm na rynku projektowania sieci i instalacji sanitarnych.

Projekty

Oddziały

GDAŃSK

ul. Kartuska 395
80-125 Gdańsk

Tel: 48 570 706 209

info: gdansk@hvac-projekt.com

LONDON

NIDDRY LODGE, 51 HOLLAND STREET, KENSINGTON

London, England, W8 7JB

info: office@hvac-projekt.com

logo1 logo2